Trivia / Info

Seramai 224 peserta telah mengesahkan penyertaan termasuk dari Korea, Thailand, Brunei, Singapura, China dan Malaysia.

Sebanyak 13 buah houseboat dan 115 buah bot fiber akan digunakan sepanjang kejohanan berlangsung, termasuk penggunaan 2 bassboat dan 8 kayak.

Majlis Pelepasan Peserta di Pengkalan Gawi, Tasik Kenyir pada 1 Disember 2018, jam 9.00 pagi.

Majlis Penutup dan Penyampaian Hadiah pada 3 Disember 2018 jam 1.30 petang di Tasik Kenyir (atas houseboat).

 

Penaja Utama:

Supratechnic (M) Sdn Bhd – Mercury Marine

Khairol Fiber

Daiwa Sports (M) Sdn Bhd/ Daiwa Malaysia

Trojans Boat & Gigamate

 

Penaja-Penaja Rasmi

Ikanz Clothing

AzuYie Resources

Din Labatta

Kail Apparel

Seven Trick Adventure

Lipakz Creation

Monster Craft Fishing

Damiki Malaysia

BoatYard My/Gomo Kayak

Poktam Caster

SA Fishing

Amy Foggy

Malaysia Fishing Addicts (MFA)

MhMh Tackle

Bekeng Apparel

Awood Workshop

Keropok Sri Sura Dungun

Ima Sportfishing

Ezry Fishing Boat Charter

Black Stone Boat Charter

Boat Explorer

Fresqura Malaysia

Katana Fishing Accessories

Hi Tech Plus Lubricant

East Borneo Sport Fishing/EBSF

Hook Ups Clothing

Epol Craft

G9 Product (Thailand)

Angler Skin

Euromag Internasional (Pancaran Iqtisad Sdn Bhd)

Terminal Tackle

Eupro China

Korea Sportfishing Association

 

MAKLUMAT PENGANJURAN DAN HADIAH

 

Kategori yang dipertandingkan :

Kings of AMCT 2018

King of Sebarau

King of Toman

King of Special

Best of Barramundi (Siakap)

Best of Boatman/Guide

Best of International Angler

Best of Kayak/Fly Fishing Angler

Best of Sponsorhip Team

Hadiah keseluruhan bernilai RM44,000.00 berupa enjin bot, bot aluminium, bot fiber, motor elektrik, produk dan aksesori memancing sumbangan penaja-penaja.

 

JUMLAH TANGKAPAN

 

Hari Pertama (1 Disember / Sabtu)

35 ekor ikan yang didaftarkan di meja urusetia

Hanya 24 ekor ikan yang layak bertanding

Sebarau – 12 ekor

Toman – 6 ekor

Baung – 1 ekor

Haruan – 3 ekor

Lampam – 2 ekor

 

Hari Kedua ( 2 Disember 2018 / Ahad)

124 ekor ikan yang didaftarkan di meja urusetia

Hanya 80 ekor ikan yang layak bertanding

Sebarau – 55 ekor

Toman – 12 ekor

Baung – 6 ekor

Haruan – 3 ekor

Ketutu – 2 ekor

Kelisa – 1 ekor

Seluang – 1 ekor

 

DAIWA LURE BATTLE (3 Disember / Isnin)

16 ekor ikan didaftarkan di meja urusetia (yang layak bertanding)

Sebarau – 9 ekor

Toman – 7 ekor

 

BEST OF INTERNATIONAL ANGLER

 

TEMPAT PERTAMA

DENGAN TANGKAPAN TERPANJANG 1 EKOR TOMAN 78 CM

NAMA KUMPULAN : KSA SPORTFISHING

NO BOAT : 116

NAMA PEMANCING 1 : KIM DONG HOON

 

TEMPAT KEDUA

DENGAN TANGKAPAN TERPANJANG 1 EKOR TOMAN 70 CM

NAMA KUMPULAN : BRUNEI LANUN PRIMA

NO BOAT : 32

NAMA PEMANCING 2 : ALIFF MARZUKI

 

TEMPAT KETIGA

DENGAN TANGKAPAN TERPANJANG 1 EKOR SEBARAU 41 CM

NAMA KUMPULAN : G9 THAILAND

NO BOAT : 55

NAMA PEMANCING 3 : PICHIT UEAHIRUNYANON

 

BEST OF KAYAK ANGLER

DENGAN TANGKAPAN 1 EKOR SEBARAU SEPANJANG 42 CM

NAMA KUMPULAN : KB GOMO ANGLERS

NO BOAT : 88

NAMA PEMANCING : MOHD ZAWAWI RAMLAN

 

KING OF SPECIAL

DENGAN TANGKAPAN 1 EKOR KELISA SEPANJANG 38 CM

NAMA KUMPULAN : SYSIK A

NO BOAT : 97

NAMA PEMANCING : MOHAMAD ABDUL HALIM B RAHMAN

 

BEST OF SPONSORSHIP TEAM

TANGKAPAN KESELURUHAN 7 EKOR YANG LAYAK BERTANDING DIMENANGI OLEH TEAM : MHMH SPORTFISHING

PENAJA : TAUFIK EMAS SPORTFISHING

 

BEST OF TEKONG

NAMA : SUHAIDI HANIMI

TEAM : MERCURY TROJAN BOAT

 

KING OF TOMAN

DENGAN TANGKAPAN 1 EKOR TOMAN SEPANJANG 79 CM

NAMA KUMPULAN : BEKENG B

NO BOAT : 64

NAMA PEMANCING : MOHD TARMIZI B MOHD NOOR

 

KING OF SEBARAU

DENGAN TANGKAPAN 1 EKOR SEBARAU SEPANJANG 50 CM

NAMA KUMPULAN : MHMH SF 3

NO BOAT : 46

NAMA PEMANCING : MOHD ROSMIZAN

 

KING OF AMCT 2018

TEMPAT KETIGA DENGAN 354 MATA

TANGKAPAN

SEBARAU – 1.(48 CM) 2. (41 CM) 3.( 41 CM)

TOMAN – 1.(74 CM) 2. (74 CM)

SPECIAL – 1.BAUNG (40 CM) 2. BAUNG (36 CM)

NAMA KUMPULAN : BEKENG B

NAMA PEMANCING:

  1. MOHD TARMIZ BI MOHD NOOR
  2. MOHD FAIZAL FIDRI
  3. MOHD NAZRIN B ABDRAHMAN
  4. WAN MOHD SHAHIR B MUSA
  5. MOHD JAMIAN B MAHARAM
  6. MOHD SUKRI B HAROM

 

TEMPAT KEDUA DENGAN 381 MATA

TANGKAPAN

SEBARAU – 1. (47 CM)  2. (45 CM) 3. (48 CM)

TOMAN –  1.(75 CM) 2. (75 CM)

SPECIAL – 1. HARUAN (51 CM) 2. HARUAN (40 CM)

NAMA KUMPULAN : SYSIK A

NAMA PEMANCING:

  1. MAHADI B HASSAN
  2. MOHD HAFIZAN B JUSOH
  3. LOKMANULHAKIM B JAAFAR
  4. MOHD ABDUL HAIM B RAHMAN
  5. MUHAMMAD AFFAN B KHAULUDDIN
  6. AMIRUZAIDY B AZIZ

 

TEMPAT PERTAMA DENGAN 433 MATA

TANGKAPAN

SEBARAU – 1.(44 CM)  2. (43 CM) 3. (40CM)

TOMAN – 1. (77 CM)  2. (74 CM) 3. (71 CM)

SPECIAL – 1. HARUAN (28 CM) 2. BAUNG (20 CM) 3. BAUNG (36 CM)

NAMA KUMPULAN : REBER TRIPLE C

NAMA PEMANCING :

  1. ZAINUDDIN B IBRAHIM
  2. MOHD ZULKARNAIN B NOORZALI
  3. ABDULLAH B ISMAIL
  4. MOHD IRFAN
  5. MAHADIR B YAACOB
  6. AHMAD JAMALI B YUNUS

 

DAY WINNER/PEMENANG HARIAN

DAY 1.

PEMENANG : MOHD ROSMIZAN (MHMH SPORTFISHING)

DAY 2.

PEMENANG : ZAINUDDIN B IBRAHIM (REBER TRIPLE C)

 

DAIWA LURE BATTLE

PEMENANG PERTAMA :

SUKRI HADI (TEAM REBER TRIPLE C) – TOMAN 80 CM

 

PEMENANG KEDUA :

KAMAL POKDIK (GIGAMATE EXPLORER TROJAN) – TOMAN 75 CM

 

PEMENANG KETIGA

SHAZRI SHUIB (NTA) – TOMAN (73 CM)

 

GALERI

 

Tinggalkan Komen